Back to Top
| Input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Output voltage | 12 V |
| AC adapter output current | 0.3 A |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Universal |
| Product colour | Black |
| Width | 50.8 mm (1.98 ") |
| Depth | 41.27 mm (1.61 ") |
| Height | 60.32 mm (2.35 ") |
| Weight | 453.6 g (1 lbs) |
| Mounting | Plug-In |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.