Back to Top
| Input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Output power | 10 W |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 0.4 A |
| Power supply type | indoor |
| Compatibility | V-2952, V-9970 |
| Certification | UL, cUL |
| Housing material | ABS synthetics |
| Product colour | Black |
| Width | 50.8 mm (1.98 ") |
| Depth | 41 mm (1.6 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Weight | 1410 g (3.11 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.