Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| Input current | 0.6 A |
| Output power | 24 W |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Plug type | Type M |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC, UL |
| Product colour | Black |
| Package width | 55 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 84 mm |
| Package weight | 200 g |
| Width | 40 mm (1.56 ") |
| Depth | 75 mm (2.93 ") |
| Height | 43 mm (1.68 ") |
| Weight | 137 g (0.3 lbs) |
| Included power plug types | AU, EU, NA, UK |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
