Back to Top
| Output voltage | 19.5 V |
| Output current | 3.34 A |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Netbook |
| Compatibility | INSPIRON (13R, 1420, 14R, 1501, 1520, 1521, 1525, 1526, 1545, 15R, 17, 1720, 1721, 1750, 1765, 17R, 300M, 500M, 505M, 6000, 600M, 6400, 640M, 700M, 710M, E1405, E1505, M411R, M501, M5010, M5010D, M5010R, M501D, M501R, M5030, M5030D, M5030R, M511R, N1710, N3010, N3010D, N3010D-148, N3010D-168, N3010D-178, N3010D-248, N3010D-268, N3010R, N3110, N4010, N4010-148, N4010D, N4010D-158, N4010D-248, N4010D-258, N4010R, N4050, N4110, N5010, N5010D-148, N5010D-168, N5010D-258, N5010D-278, N5010R, N5030, N5030D, N5030R, N5110, N7010, N7010D, N7010R, N7110, PP29L) LATITUDE (131L, D400, D410, D420, D430, D500, D505, D510, D520, D530, D531, D531N, D600, D610, D620, D630, D630N, D800, D810, X300) PRECISION (M20) STUDIO (15, 1535, 1536, 1537, 1555, 1557, 1558) VOSTRO (1000, 1400, 1450, 3300, 3400, 3450, 3500, 3550, 3700, 3750) XPS (M1210, M1330, M140) |
| Product colour | Black |
| Width | 127 mm (4.95 ") |
| Depth | 190.5 mm (7.43 ") |
| Height | 44.45 mm (1.73 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.