Back to Top
| Type | Stage/performance microphone |
| Microphone sensitivity | -75 dB |
| Microphone frequency | 100 - 12000 Hz |
| Microphone input impedance | 500 Ω |
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 425.45 mm (16.59 ") |
| Product colour | Black |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Desktop stand |
| Receiver included | |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 65 dB |
| Connector(s) | XLR |
| Weight | 311 g (0.69 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.