Back to Top
| PDU types | Managed |
| Rack capacity | 0U |
| Product colour | Black |
| AC outlets quantity | 24 AC outlet(s) |
| Power plug | NEMA L15-30P |
| AC outlet types | C13 coupler, C39 coupler |
| Cable length | 3 m |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Nominal input voltage | 100 - 208 V |
| Maximum current | 30 A |
| Maximum power | 8600 W |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.