Back to Top
| Suitable for | Monitor |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Screen format | Widescreen |
| Minimum screen size compatibility | 18.1 " |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Width | 527 mm (20.55 ") |
| Height | 296 mm (11.54 ") |
| Depth | 0.762 mm (0.03 ") |
| Weight | 140 g (0.31 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.