Back to Top
| Product colour | Black |
| Handset type | Wired handset |
| Dual-Tone Multi-Frequency (DTMF) modes | In-band, Out-of band, SIP info |
| Volume control | Buttons |
| Phonebook sharing | |
| Number of programmable keys | 30 |
| Firmware upgradeable |
| Display | TFT |
| Display resolution | 320 x 240 pixels |
| Display diagonal | 2.4 " |
| Touchscreen |
| Lines quantity | 6 lines |
| Answering machine | |
| Call waiting | |
| Phonebook capacity | 2000 entries |
| Call hold | |
| Call forwarding | |
| Call park | |
| Conference call | |
| Call pick up | |
| Redialing | |
| Call log entries | 1000 |
| Full duplex |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Voice codecs | G.711alaw, G.711ulaw, G.722, G.723, G.726, G.729A, G.729B, OPUS, iLBC |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Supported network protocols | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP, ICMP, DNS(A record, SRV, NAPTR), DHCP, PPPoE, TELNET, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDP, LDAP, TR-069, 802.1x, TLS, SRTP, IPV6 |
| Networking standards | IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Quality of Service (QoS) support |
| RJ-9 ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| DC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 0.6 A |
| Security algorithms | 256-bit AES, MD5, SRTP, SSL/TLS |
| Width | 203 mm (7.92 ") |
| Depth | 193 mm (7.53 ") |
| Height | 52.1 mm (2.03 ") |
| Weight | 554 g (1.22 lbs) |
| Package weight | 936 g |
| Quick start guide | |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| AC adapter included |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | -10 - 60 % |
| Storage temperature (T-T) | 10 - 90 °C |
| Certification | FCC: 15 B; FCC 68 HAC CE: EN 55032; EN 55035; EN 61000-3-2; EN 61000-3-3; EN 62368-1 RCM: AS/NZS CISPR32;AS/NZS 61000.3.2; AS/NZS 61000.3.3;AS/NZS 62368.1; AS/CA S004 |
| N | |
| IP phone |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.