Back to Top
| Product colour | Black, Metallic |
| Handset type | Wireless handset |
| Headset connectivity | 3.5 |
| Display | TFT |
| Display resolution | 128 x 160 pixels |
| Display diagonal | 1.8 " |
| Lines quantity | 2 lines |
| Conference call | |
| Call waiting | |
| Frequency band | 2.4/5 GHz |
| Speakerphone | |
| Number of microphones | 2 |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi | |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Quality of Service (QoS) support |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Input current | 1 A |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Standby time | 120 h |
| Talk time | 6 h |
| Handset dimensions (WxDxH) | 158.5 x 50 x 22.5 mm |
| Base dimensions | 81.15 x 75.89 x 36.36 mm |
| Handset weight | 120 g |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| IP phone |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.