Back to Top
| Product colour | Grey |
| Handset type | Wired handset |
| Base station | |
| Volume control | Buttons |
| Display | LED |
| Display resolution | 320 x 240 pixels |
| Display diagonal | 2.4 " |
| Touchscreen | |
| Backlight display |
| Lines quantity | 4 lines |
| Phonebook capacity | 1000 entries |
| Anonymous call | |
| Call hold | |
| Anonymous call rejection | |
| Call forwarding | |
| Call return | |
| Call history | |
| Caller ID | |
| Call waiting | |
| Short Message Service (SMS) | |
| Call transfer | |
| Conference call | |
| Number of VoIP accounts | 4 |
| Redialing |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Voice codecs | AGC, AJB, CNG, G.711, G.722, G.723.1, G.726, G.729ab, PLC, VAD |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Supported network protocols | HTTP/HTTPS, IPv6, LLDP/CDP/DHCP VLAN, ICE |
| Quality of Service (QoS) support | |
| Networking standards | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| RJ-9 ports quantity | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 3 W |
| Width | 212 mm (8.27 ") |
| Depth | 186 mm (7.25 ") |
| Height | 146 mm (5.69 ") |
| Weight | 9560 g (21.08 lbs) |
| Package weight | 10520 g |
| AC adapter included | |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Certification | CE, FCC, REACH, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.