Back to Top
| Product colour | Black |
| Handset type | Wired handset |
| Wall mountable | |
| Ethernet cable | |
| Volume control | Digital |
| Firmware upgradeable | |
| Mounting | Desk/Wall |
| Display | TFT |
| Display resolution | 320 x 240 pixels |
| Display diagonal | 2.8 " |
| Lines quantity | 8 lines |
| Call transfer | |
| Full duplex | |
| Conference call | |
| Redialing | |
| Call park | |
| Call pick up | |
| Call waiting | |
| Speed dialing | |
| Number of VoIP accounts | 4 |
| Call hold | |
| Phonebook capacity | 2000 entries |
| Call forwarding | |
| Call return |
| Speakerphone | |
| Voice codecs | G.711Mu, G.722, G.726, G.729A, G.729B |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Quality of Service (QoS) support | |
| Supported network protocols | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP, ICMP, DNS (A record, SRV, NAPTR), DHCP, PPPoE, TELNET, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDP, LDAP, TR-069, 802.1x, TLS, SRTP, IPV6 |
| RJ-9 ports quantity | 1 |
| DC-in jack | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Built-in camera |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| AC adapter output current | 0.5 A |
| Width | 201 mm (7.84 ") |
| Depth | 193 mm (7.53 ") |
| Height | 85 mm (3.32 ") |
| Weight | 850 g (1.87 lbs) |
| Package weight | 1120 g |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| AC adapter included | |
| Manual |
| Certification | FCC: Part 15 (CFR 47) Class B CE: EN55022 Class B; EN55024 Class B;EN61000-3-2; EN61000-3-3;EN60950-1 RCM: AS/ACIF S004; AS/NZS CISPR22/24; AS/NZS 60950.1 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.