Back to Top
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 15 - 25000 Hz |
| Headphone sensitivity | 103 dB |
| Impedance | 60 Ω |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 0.2 % |
| Magnet type | neodymium |
| Cable length | 1.21 m |
| Connectivity technology | Wired |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.