Back to Top
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver unit | 30 mm |
| Driver type | Dynamic |
| Noise-canceling |
| 3.5 mm connector | |
| 2.5 mm connector | |
| 6.35 mm connector | |
| USB connectivity | |
| Bluetooth | |
| RF connectivity | |
| Connectivity technology | Wired |
| Microphone in |
| Product colour | Black, Blue |
| Wearing style | Head-band |
| Width | 150 mm (5.85 ") |
| Depth | 84 mm (3.28 ") |
| Height | 172.3 mm (6.72 ") |
| Weight | 158.7 g (0.35 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.