Back to Top
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 15 - 25000 Hz |
| Headphone sensitivity | 101 dB |
| Impedance | 60 Ω |
| 3.5 mm connector | |
| Connectivity technology | Wired |
| Cable length | 1.2 m |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black, Silver |
| Wearing style | Ear-hook |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.