Back to Top
| Keyboard language | English |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard style | Straight |
| Windows keys | |
| Numeric keypad |
| Product colour | Black |
| Certification | USA: FCC USA/Canada: cULus Canada: ICES European Union: CE TUV mark EU: WEEE ANZ: RCM JP: VCCI TW: BSMI RU: EAC Mainland China: RoHS KR: KCC |
| Power source type | USB |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 424 x 146.4 x 20.2 mm |
| Keyboard weight | 580 g |
| Package width | 443 mm |
| Package depth | 173 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package weight | 820 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.