Back to Top
| Display diagonal | 86 " |
| Display resolution | 3840 x 600 pixels |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Response time | 8 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1100:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 500000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Touchscreen |
| Built-in speaker(s) |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 600 x 200 mm |
| Bezel width (bottom) | 5.9 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Bezel width (side) | 4.4 mm |
| Bezel width (top) | 5.9 mm |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Retail |
| Operating hours (hours/days) | 24/7 |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 3 |
| HDMI version | 2.2 |
| DVI port | |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| Audio (L,R) in | 1 |
| Audio (L,R) out | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB port | |
| USB version | 2.0 |
| RS-232C | |
| Remote (IR) input | 1 |
| DisplayPorts in | 1 |
| USB ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DisplayPorts out | 1 |
| Power consumption (typical) | 220 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Heat dissipation | 751 BTU/h |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Computer system | |
| Operating system installed | Web OS |
| Internal memory | 8 GB |
| Width | 2158.3 mm (84.17 ") |
| Depth | 81.7 mm (3.19 ") |
| Height | 348.5 mm (13.59 ") |
| Weight | 20500 g (45.19 lbs) |
| Handheld remote control | |
| Cables included | AC, DisplayPort, IR, IR sensor |
| Special features | CB, NRTL, FCC Class "A", CE, KC, |
| Panel type | IPS |
| ErP | |
| 3 | |
| 240 | |
| NTSC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
