Back to Top
| Device type | Flight Sim |
| Gaming platforms supported | PC |
| Gaming control technology | Analogue |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB 2.0 |
| Power source | Cable |
| Product colour | Black |
| Built-in display | |
| Display technology | LCD |
| Cable length | 1.8 m |
| Windows operating systems supported | Y |
| Width | 26 mm (1.01 ") |
| Depth | 94 mm (3.67 ") |
| Height | 84 mm (3.28 ") |
| Weight | 118 g (0.26 lbs) |
| Package width | 118 mm |
| Package depth | 145 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 400 g |
| Gaming controller holder included | |
| User guide |
| Master carton width | 265 mm |
| Master carton length | 300 mm |
| Master carton height | 164 mm |
| Master carton weight | 2100 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
