Back to Top
| Display diagonal | 75 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 3000 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Response time | 8 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 500000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Pixel pitch | 0.429 x 0.429 mm |
| Display diagonal (metric) | 189.3 cm |
| Touchscreen | |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 600 x 400 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Bezel width (bottom) | 18.8 mm |
| Bezel width (side) | 18.8 mm |
| Bezel width (top) | 18.8 mm |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Commercial |
| Operating hours (hours/days) | 24/7 |
| On Screen Display (OSD) |
| HDMI input ports quantity | 3 |
| HDMI output ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI version | 2.0 |
| DVI port | |
| DVI-I ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| RS-232 interface | |
| USB port | |
| OPS module slot | |
| Infrared data port | |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| USB version | 2.0 |
| USB ports quantity | 2 |
| DisplayPorts in | 1 |
| DisplayPorts out | 1 |
| Power consumption (typical) | 510 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Computer system | |
| Computer system type | System on Chip (SoC) |
| Operating system installed | Android |
| Display width | 1688.2 mm |
| Display depth | 111.1 mm |
| Display height | 966.6 mm |
| Display weight | 54100 g |
| Handheld remote control | |
| Quick start guide | |
| Cables included | AC, IR sensor |
| Batteries included |
| Display technology | LCD |
| Panel type | IPS |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
| Audio input | 1 |
| Audio output | 1 |
| Power consumption (max) | 790 W |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.