Back to Top
| Capacity | 56.7 L |
| Form factor | Round |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black, Silver |
| Lid | |
| Lid opening type | Infrared |
| Width | 381 mm (14.86 ") |
| Depth | 381 mm (14.86 ") |
| Height | 889 mm (34.67 ") |
| Weight | 9979 g (22 lbs) |
| Package weight | 11339 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.