Back to Top
| Capacity | 56.7 L |
| Form factor | Rectangular |
| Housing material | Polyethylene |
| Product colour | Black |
| Trash bag holder | |
| Built-in ashtray | |
| Removable ashtray | |
| Lid | |
| Detachable lid |
| Width | 349.2 mm (13.62 ") |
| Depth | 349.2 mm (13.62 ") |
| Height | 831.8 mm (32.44 ") |
| Weight | 4535 g (10 lbs) |
| Package width | 381 mm |
| Package depth | 901.7 mm |
| Package height | 381 mm |
| Package weight | 6350 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.