Back to Top
| Capacity | 37.8 L |
| Form factor | Other |
| Housing material | Plastic, Stainless steel |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Trash bag holder | |
| Lid | |
| Lid opening type | Pedal |
| Fingerprint resistant |
| Width | 368.3 mm (14.36 ") |
| Depth | 355.6 mm (13.87 ") |
| Height | 647.7 mm (25.26 ") |
| Weight | 5443 g (12 lbs) |
| Package weight | 7711 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.