Back to Top
| Capacity | 170.3 L |
| Form factor | Other |
| Housing material | Plastic, Polyethylene |
| Product colour | Black |
| Lid | |
| Detachable lid |
| Width | 609.6 mm (23.77 ") |
| Depth | 584.2 mm (22.78 ") |
| Height | 800.1 mm (31.2 ") |
| Weight | 6803 g (15 lbs) |
| Package weight | 10886 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.