Back to Top
| Type | AV transmitter & receiver |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Cable types supported | Cat6, Cat6a, Cat7 |
| Maximum transfer distance | 40 m |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| RJ-45 input ports | 1 |
| RJ-45 output ports | 4 |
| HDBaseT port | |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| HDMI in | 1 |
| Remote (IR) input | 1 |
| Remote (IR) output | 1 |
| DC-in jack |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter included | |
| Quick start guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
