Back to Top
| Hub interfaces | HDMI |
| Host interface | USB 2.0 Type-C |
| Ports quantity | 2 |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Certification | RoHS, CE, FCC |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 50 - 90 % |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Width | 58 mm (2.26 ") |
| Depth | 62 mm (2.42 ") |
| Height | 13 mm (0.51 ") |
| Weight | 44 g (0.1 lbs) |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 170 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 143 g |
| Quick installation guide |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Chipset | STDP4320 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
