Back to Top
| Type | Cable management panel |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic, Steel |
| RoHS compliance | |
| Rack capacity | 20U |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Width | 852.2 mm (33.24 ") |
| Depth | 100 mm (3.9 ") |
| Height | 73 mm (2.85 ") |
| Weight | 2300 g (5.07 lbs) |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 945 mm |
| Package height | 128 mm |
| Package weight | 2800 g |
| Quick installation guide | |
| Screws included | |
| Screw type | M5 |
| Number of screws | 4 |
| Cage nuts included | |
| Number of cage nuts | 4 |
| Nuts included | |
| Number of nuts | 2 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
