Back to Top
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Rack capacity | 40U |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| RoHS compliance |
| Width | 1727.2 mm (67.36 ") |
| Depth | 50 mm (1.95 ") |
| Height | 87 mm (3.39 ") |
| Weight | 1500 g (3.31 lbs) |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 865 mm |
| Package height | 63 mm |
| Package weight | 2100 g |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
