Back to Top
| Connector 1 | USB Type-C 2.0 |
| Connector 2 | 3.5 mm |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 form factor | Straight |
| USB version | 2.0 |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.127 m |
| Chipset | Realtek - ALC4030 |
| Compatible operating systems | Windows 11, Windows 11 ARM, Windows 10, macOS Sequoia (15.0), macOS Sonoma (14.0), macOS Ventura (13.0), iOS, iPadOS, Android |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relative humidity | 10 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Width | 12 mm (0.47 ") |
| Depth | 127 mm (4.95 ") |
| Height | 8.6 mm (0.34 ") |
| Weight | 9 g (0.02 lbs) |
| Package width | 220 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 12 mm |
| Package weight | 15 g |
| Master carton width | 500 mm |
| Master carton length | 320 mm |
| Master carton height | 210 mm |
| Quantity per master carton | 350 pc(s) |
| CE, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
