Back to Top
| Device type | HDD |
| Hard drive capacity | 1000 GB |
| Hard drive interface | Serial ATA III |
| Hard drive speed | 7200 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Hard drive interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Width | 146.1 mm (5.7 ") |
| Height | 219.2 mm (8.55 ") |
| Depth | 254 mm (9.91 ") |
| Weight | 1360 g (3 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Storage drive adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.