Back to Top
| Hot-swap | |
| Hard drive capacity | 1000 GB |
| Hard drive speed | 5400 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | Surveillance system |
| Start/stop cycles | 300000 |
| Hard drive interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Hard drive average transfer rate | 180 MB/s |
| Workload rate limit | 180 TB/yaer |
| Mean time between failures (MTBF) | 1000000 h |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (write) | 3.8 W |
| Power consumption (idle) | 3.2 W |
| Power consumption (read) | 3.8 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 65 °C |
| Operating shock | 30 G |
| Non-operating shock | 250 G |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Height | 26.1 mm (1.02 ") |
| Weight | 449 g (0.99 lbs) |
| Storage drive adapter included |
| Interface | Serial ATA III |
| Type | HDD |
| Storage drive buffer size | 64 MB |
| Uncorrectable Bit Error Rate (UBER) | < 1 per 10^14 bits read |
| Noise level (idle) | 21 dB |
| 84717050 | |
| Y | |
| CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), KC, RoHS, TUV, UKCA | |
| 64 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
