Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Backpack |
| Brand compatibility | Universal |
| Material | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Combination locks | |
| Interior pockets | Document pocket, Pen pocket, Zip pocket |
| Number of front pockets | 2 |
| Carrying handle(s) | |
| Country of origin | China |
| Exterior pockets | Front pocket, Side pocket |
| Quantity | 1 |
| Width | 190 mm (7.41 ") |
| Depth | 330 mm (12.87 ") |
| Height | 530 mm (20.67 ") |
| Weight | 770 g (1.7 lbs) |
| Y | |
| Black, Grey | |
| RPET 500 | |
| Y | |
| Y | |
| Zipper closure | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.