Back to Top
| Internal | |
| Host interface | USB Type-A |
| Output interface | Bluetooth |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Purpose | PC |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Width | 14.8 mm (0.58 ") |
| Depth | 6.8 mm (0.27 ") |
| Height | 18.9 mm (0.74 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.