Back to Top
| Internal | |
| Host interface | USB Type-A |
| Output interface | Bluetooth |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Purpose | Notebook |
| Data transfer rate (max) | 0.0003 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Width | 14.9 mm (0.58 ") |
| Depth | 17.4 mm (0.68 ") |
| Height | 7.1 mm (0.28 ") |
| Weight | 1.8 g (0 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.