Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 48 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery life | 6 year(s) |
| RoHS compliance | |
| Compatibility | SM2200RMDVTAA, SMART1500CRMXL, SMART2200CRMXL, SMART2200RMXL2U, SMART2200RMXL2UP, SMART2200RMXLN, SMART2200VSXL, SMART2600RM2U, SMART3000CRMXL, SMART3000RM2U, SMART3000RM2UN, SMART3000RMXL2U, SMART3000RMXLN, SMART3000VS, SMART5000RT3U, SMART5000XFMRXL, SMARTINT3000VS, SMX2200XLRT2U, SMX3000XLRT2U, SMX3000XLRT2UA, SMX5000XLRT3U, SU1500RTXL2UA, SU1500RTXLCD2U, SU2200RTXL2UA, SU2200RTXLCD2U, SUINT1500RTXL2UA, SUINT2200RTXL2UA |
| Weight | 40000 g (88.18 lbs) |
| Package width | 671 mm |
| Package height | 254 mm |
| Package depth | 721 mm |
| Package weight | 56500 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.