Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 192 V |
| Number of battery cells | 8 |
| RoHS compliance | |
| Compatibility | SU5000RT4U, SU6000RT4U, SU8000RT4U |
| Weight | 43544 g (96 lbs) |
| Width | 68.5 mm (2.67 ") |
| Height | 68.5 mm (2.67 ") |
| Package width | 292.1 mm |
| Package height | 342.9 mm |
| Package depth | 698.5 mm |
| Package weight | 49895 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.