Back to Top
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Nominal current output | 15 A |
| Cable length | 4.572 m |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| Product colour | White |
| Material | Metal |
| On/off switch |
| Cable colour | White |
| Case colour | White/Black |
| Weight | 1000 g (2.2 lbs) |
| Width | 63.5 mm (2.48 ") |
| Depth | 216.9 mm (8.46 ") |
| Height | 43.9 mm (1.71 ") |
| RoHS compliance |
| LED indicators | Power |
| Package weight | 1090 kg |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 252 mm |
| Package height | 61.9 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.