Back to Top
| Cable length | 1 m |
| USB ports quantity | 2 |
| Product colour | Black |
| Connector(s) | USB |
| Width | 51 mm (1.99 ") |
| Depth | 20 mm (0.78 ") |
| Height | 43 mm (1.68 ") |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| RoHS compliance | |
| Certification | EN60601 |
| LED indicators | Y |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Cables included | USB |
| Package width | 158.75 mm |
| Package depth | 171.45 mm |
| Package height | 57.15 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.