Back to Top
| Surge energy rating | 1560 J |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 100 - 125 V |
| Peak current, common mode | 45000 A |
| Nominal current output | 15 A |
| Peak power | 1875 W |
| Cable length | 4.6 m |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| Product colour | White |
| Material | Metal |
| Wall mountable |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight | 1910 g (4.21 lbs) |
| Width | 63 mm (2.46 ") |
| Depth | 310 mm (12.09 ") |
| Height | 37 mm (1.44 ") |
| Package width | 160.02 mm |
| Package depth | 409.96 mm |
| Package height | 61.98 mm |
| Package weight | 7750 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
