Back to Top
| Surge energy rating | 1050 J |
| AC outlets quantity | 14 AC outlet(s) |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Cable length | 4.6 m |
| Product colour | Black |
| EMI/RFI noise filtering | 80 dB |
| Weight (imperial) | 4.6 lbs |
| Weight | 2100 g (4.63 lbs) |
| Certification | UL1449/cUL |
| LED indicators | Y |
| Dimensions (WxDxH) | 445 x 102 x 445 mm |
| Audio/video line protection | |
| Package length | 235 mm |
| Telephone line protection |
| Package width | 521 mm |
| Package height | 57 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.