Back to Top
| Product colour | Grey |
| Material | Metal |
| Rack mounting | |
| Wall mountable |
| Weight | 270 g (0.6 lbs) |
| Width | 30 mm (1.17 ") |
| Depth | 190 mm (7.41 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Certification | IEC 60529 IP66 NEMA 250 Type 4X IEC 61643–21 UL 497B GR1089 ITU-T K.45 EN 50581 REACH WEEE |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
