Back to Top
| Display diagonal | 19 " |
| Display resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Display | LCD |
| On Screen Display (OSD) |
| Height (in Rack Units) | 1 |
| Relative humidity | 0 - 80 % |
| Weight (imperial) | 36 lbs |
| Product colour | Black |
| Built-in KVM switch | |
| KVM switch ports quantity | 8 |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 158 °F |
| Interface | VGA, USB, PS/2 |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL 60950-1 (USA), CAN/CSA (Canada), FCC Part 15 Class A, CE, IEC 60950-1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.