Back to Top
| Display diagonal | 19 " |
| Display resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Display | LCD |
| On Screen Display (OSD) |
| Product colour | Black |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Built-in KVM switch | |
| KVM switch ports quantity | 8 |
| Weight (imperial) | 30.6 lbs |
| Rack mounting | 1U |
| Interface | PS2 |
| Power consumption (typical) | 29.1 W |
| AC adapter input voltage | 100 - 250 V |
| AC adapter frequency | 50 Hz |
| Dimensions (WxDxH) | 431 x 685 x 44 mm |
| Certification | UL 60950-1 (USA), CAN/CSA (Canada), FCC Part 15 Class A, CE, IEC 60950-1, UL, cUL, CE, FCC |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Weight | 14600 g (32.19 lbs) |
| Cables included | PS/2, USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.