Back to Top
| Display diagonal | 19 " |
| Display resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Display | LCD |
| Viewable size, horizontal | 376 mm |
| Viewable size, vertical | 301 mm |
| Display number of colours | 262144 colours |
| Contrast ratio (typical) | 500:1 |
| Built-in KVM switch | |
| KVM switch ports quantity | 8 |
| Connector type | Centronics |
| Product colour | Black |
| Power requirements | 12 VDC |
| Rack capacity | 1U |
| Keyboard number of keys | 105 |
| Built-in touchpad |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 47 - 63 Hz |
| Certification | FCC, UL, TUV |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Width | 483 mm (18.84 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Depth | 485 mm (18.92 ") |
| Weight | 11300 g (24.91 lbs) |
| Package weight | 19306 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.