Back to Top
| Display diagonal | 19 " |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display | LCD |
| On Screen Display (OSD) |
| Form factor | 1U |
| Relative humidity | 20 - 90 % |
| Built-in KVM switch | |
| KVM switch ports quantity | 8 |
| Operating temperature (T-T) | 32 - 104 °F |
| I/O ports | 8 x HD15F USB |
| Power consumption (typical) | 30 W |
| Power consumption (standby) | 5 W |
| Certification | UL 60950-1 (USA), CAN/CSA (Canada), FCC Part 15 Class A, CE, IEC 60950-1, TUV (UL), CTUV, CE, FCC, NOM |
| RoHS compliance |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.