Back to Top
| Display diagonal | 19 " |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display | LCD |
| On Screen Display (OSD) |
| KVM switch ports quantity | 8 |
| Security algorithms | 128-bit AES, SSL/TLS |
| Rack mounting | 1U |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Power supply type | AC |
| Power consumption (typical) | 30 W |
| Power consumption (standby) | 5 W |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Certification | FCC |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Width | 441 mm (17.2 ") |
| Height | 43.4 mm (1.69 ") |
| Depth | 722.1 mm (28.16 ") |
| Weight | 13000 g (28.66 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.