Back to Top
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Nominal current output | 15 A |
| Cable length | 4.572 m |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| Cordless |
| Product colour | White |
| Material | Metal |
| On/off switch |
| Weight | 657.7 g (1.45 lbs) |
| Width | 63.5 mm (2.48 ") |
| Depth | 216.9 mm (8.46 ") |
| Height | 43.9 mm (1.71 ") |
| Certification | UL 1363A |
| RoHS compliance |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package width | 154.9 mm |
| Package depth | 247.9 mm |
| Package height | 59.9 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.