Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Rack capacity | 2U |
| Maximum weight capacity | 68 kg |
| Key lock | |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Certification | EIA-310-E, RoHS |
| Width | 605.2 mm (23.6 ") |
| Depth | 114.3 mm (4.46 ") |
| Height | 731.5 mm (28.53 ") |
| Inner depth | 508 mm |
| Weight | 23310 g (51.39 lbs) |
| Package width | 789.9 mm |
| Package depth | 239.8 mm |
| Package height | 869.9 mm |
| Package weight | 24810 g |
| Manual | |
| Wall mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.