Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 68 kg |
| Form factor | 5U |
| Product colour | Black |
| Certification | EIA-310-E, RoHS |
| Width | 650.2 mm (25.36 ") |
| Depth | 246.4 mm (9.61 ") |
| Height | 731.5 mm (28.53 ") |
| Weight | 13000 g (28.66 lbs) |
| Package width | 701 mm |
| Package depth | 304.8 mm |
| Package height | 800.1 mm |
| Package weight | 22100 g |
| Manual | |
| Wall mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.