Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Maximum weight capacity | 544.3 kg |
| Form factor | 25U |
| Key lock | |
| Frame type | Open |
| Product colour | Black |
| Castor wheels | |
| Certification | RoHS, DIN 41494, EIA/ECA-310-E, IEC 60297-3-100 |
| Width | 600 mm (23.4 ") |
| Depth | 661.8 mm (25.81 ") |
| Height | 1215.3 mm (47.4 ") |
| Weight | 29600 g (65.26 lbs) |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 1560 mm |
| Package height | 160 mm |
| Mounting depth (max) | 1016 mm |
| Package weight | 31600 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
