Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 90.7 kg |
| Form factor | 9U |
| Product colour | Black |
| Certification | EIA-310-E, RoHS |
| Width | 600.2 mm (23.41 ") |
| Depth | 451.6 mm (17.61 ") |
| Height | 504.9 mm (19.69 ") |
| Weight | 15875 g (35 lbs) |
| Package width | 670.6 mm |
| Package depth | 520.7 mm |
| Package height | 574 mm |
| Package weight | 17410 g |
| Manual | |
| Wall mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.