Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 90.7 kg |
| Form factor | 12U |
| Product colour | Black |
| Certification | RoHS, EIA-310-E |
| Width | 600 mm (23.4 ") |
| Depth | 449.3 mm (17.52 ") |
| Height | 637 mm (24.84 ") |
| Weight | 22000 g (48.5 lbs) |
| Package width | 670 mm |
| Package depth | 525 mm |
| Package height | 710 mm |
| Package weight | 25000 g |
| Manual | |
| Wall mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.